źródło: https://www.panasonicproclub.com/uploads/PL/catalogues/2020/poradniki%20czyste%20powietrze%20i%20niska%20emisja/CZYSTE%20POWIETRZE.pdf

Co to jest Pompa Ciepła?

Co to jest pompa ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie grzewcze, które wykorzystuje niskotemperaturową energię zakumulowaną w gruncie, wodach podziemnych lub powietrzu do przekazania energii cieplnej o wyższej temperaturze do instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Pompa ciepła jest odnawialnym źródłem energii, gdyż około 75% energii potrzebnej do pracy pozyskuje ze środowiska naturalnego, natomiast pozostałe 25% stanowi energia elektryczna. Jeżeli energia elektryczna potrzebna do zasilenia pompy ciepła pochodzi z instalacji fotowoltaicznej, system jest w 100% ekologiczny!

Panasonic Aquarea

 

Dlaczego warto wymienić stałopalne źródło ciepła na pompę ciepła?

 

Oprócz aspektów ekologicznych i typowo środowiskowych, można wymienić cztery główne korzyści wymiany źródła ciepła na paliwo stałe. Są to:

  • Korzyści finansowe
  • Komfort
  • Czysta kotłownia
  • Czas

Wymiana stałopalnego źródła ciepła, pozwala na osiągnięcie znacznych korzyści finansowych! Wysoka efektywność pomp ciepła nawet przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych sprawia, że zużycie energii elektrycznej jest bardzo niskie. Co więcej, użytkownik nie musi kupować paliwa “na zapas”, bo jest ono cały czas dostarczane z sieci.

Dlaczego warto wybrać pompę ciepła Panasonic?

Układy z pompą ciepła Aquarea zapewniają idealną temperaturę i produkują ciepłą wodę w prosty, tani i ekologiczny sposób poprzez wykorzystanie ciepła z otoczenia. Oferowane przez firmę Panasonic pompy ciepła z serii Aquarea zapewniają dużą oszczędność energii dzięki swojej wysokiej wydajności nawet w temperaturze -20°C.

Wymiana nieefektywnego źródła ciepła na pompę ciepła daje użytkownikowi komfort, nie tylko ten związany z odpowiednio ustawioną temperaturą, ale także komfort wynikający z bezobsługowości systemu.

Dzięki zastosowaniu pompy ciepła kotłownia jest zawsze czysta: bez kurzu, pyłu i osadu wynikającego ze składowania węgla. Dzięki pompie ciepła użytkownik oszczędza nie tylko pieniądze, ale i czas. Raz zaprogramowana pompa może działać aż do momentu, kiedy użytkownik zechce zmienić jej ustawienia!

Wymiana nieefektywnego, stałopalnego źródła ciepła na pompę ciepła daje wiele korzyści, a możliwość skorzystania z dotacji pozwala znacznie ograniczyć koszty inwestycyjne. Ogólnopolskim programem, który realizuje dotacje na termomodernizację i modernizację systemu grzewczego jest program Czyste Powietrze.

Czy wiesz, że…

Pompy ciepła Aquarea High Performance charakteryzują się wysokim COP dochodzącym do 5,33? To oznacza, że pobierając z sieci 1 kWh energii elektrycznej produkuje ponad 5 kWh ciepła!